Ogromnymi krokami zbliża się czas wakacyjny. Fantastycznym przejawem sezonu letniego jest zażywanie gorącego słoneczka. Trzeba jednak mieć na względzie, że przed wyjściem na słońce też powinniśmy się właściwie przygotować, by efekty okazały się zadowalające.

Sprawdź jak działa peeling przed opalaniem

Mało kto pamięta, iż nim wyjrzymy na słoneczny świat warto zastosować pewne czynności, które spowodują, że nasza skóra będzie wyglądać pięknie. Gdy bierzemy pod uwagę opalanie w letnim anturażu, dzień wcześniej powinniśmy bezapelacyjnie zrobić peeling. Dlaczego? Trzeba radykalnie usunąć martwą powłokę z naskórka. Sprawi to, że nowo powleczona brązem skóra okaże się równomierna. To jednak zależy od stopnia wrażliwości ciała – jeśli wiemy, że jest delikatna, musimy nie eksperymentować z mocą czynności pielęgnacyjnych. Naruszony naskórek zbyt gwałtownie zareaguje na promienie słońca.

Wybieramy odpowiedni krem przeciwsłoneczny

Wśród najważniejszych zasad związanych z wyjściem na słońce nie zapominamy przede wszystkim używanie środków z zabezpieczeniem przeciw nadmiarowi UV. Powinno się je stosować zawsze przed tym, kiedy chcemy wyjść na słońce. Wyjście bez zabezpieczenia najbardziej może odbić się twarzy. Pamiątką po wystawieniu twarzy na słońce bez zalecanego kremu bywają oparzeliny. Uważaj na to, bowiem nadliczbowa ilość promieni UV prowadzi nawet do rozwinięcia się nowotworu skóry. Bardzo ważne jest to, aby trzebawyjątkowo chronić widoczne zmiany na naszej skórze, np. naczyniaki czy inne znamiona tego typu. Kolejnym skutkiem zbyt intensywnego opalania będzie wysuszenie skóry i powstawanie zmarszczek. Toteż nie opłaci się oszczędzać na wartości filtra. Poza tym wrażliwsze na słońce są dzieci, więc jeśli się nimi opiekujesz, zadbaj też o ich ochronę.

Bez tego ani rusz – ręcznik plażowy to podstawowe wyposażenie

Na wakacjach nad morzem z pewnością nieraz przydatny okaże się dla nas ręcznik plażowy, dlatego też zawsze powinno się mieć go przy sobie. Przyda się do różnych zastosowań. Tu przychodzi na myśl zastosowanie go jako podkładu do plażowego wypoczynku. Do czego jeszcze przyda się ręcznik plażowy? Wytrzesz się nim tuż po opuszczeniu morza lub jeziora. Jeżeli poczucie gorąca okaże się za silne, możesz tym ręcznikiem przysłonić plecy i ramiona, aby ograniczyć dotkliwe poparzenia słoneczne. Weź ze sobą większy ręcznik plażowy, by można nim było osłonić narażoną skórę.