Nawet jeśli kierujemy ostrożnie, ale wypadku nie możemy przewidzieć. Dlatego korzystamy z polis ubezpieczeniowych. Teoretycznie to skuteczne zabezpieczenie przed wielorakimi szkodami poniesionymi podczas kolizji. Czy tak jest w rzeczywistości?

Załóżmy, że to się zdarzyło i poniosłeś szkodę finansową lub na zdrowiu. Okoliczności wypadku są oczywiste i czekasz na wypłatę należnego odszkodowania. Powinieneś wiedzieć, że firma ubezpieczeniowa zrobi co się da, by pomniejszyć kwotę wypłaconego odszkodowania. Niestety w większości przypadków, jeśli chcemy uzyskać kwotę proporcjonalną do poniesionej straty, trzeba zrobić trochę więcej. Najlepiej wcześniej zorientować się, jakie okoliczności mogą działać na naszą korzyść. To zadanie zleć specjalistom z świetnie zorganizowanych kancelarii odszkodowawczych.
Możecie spotkać się na wokandzie sądowej

Pewnie racja jest po twojej stronie, ale pomimo monitów, odwołań i nowych propozycji poszkodowanego gros spraw kończy się przed sądem. Możemy być pewni, że ubezpieczyciel korzysta z pracy własnych prawników, których zadaniem jest wykazanie braku konieczności wypłaty dla pokrzywdzonego. Żeby nabyć pewność, że najmniejsza możliwość zdobycia odszkodowania została podjęta, wystarczy zlecić reprezentowanie w sprawie kompetentnej osobie. Nie będzie to trudne – zapisz w oknie wyszukiwarki internetowej właściwe słowo z adresem, pod, którym mieszkasz, dajmy na to prawnik Łódź. Prawnik zazwyczaj umawia się na prowizję od zasądzonej sumy, dlatego zatrzyma się na wysokim poziomie odszkodowania.

Nie obędzie się bez udokumentowania zdarzenia

Najlepiej jednak tak poprowadzić sprawę, by uniknąć na rozprawę – dobry prawnik doradzi Ci jak to się robi. Przy tym będzie niezbędna skrupulatnie skompletowana dokumentacja, jako podstawa wszelkich roszczeń. Pełnomocnik podpowie ci co dokładnie powinna się na nią składać. To miedzy innymi zdjęcia, rachunki, zeznania świadków, karty z wizyt lekarskich itp. Pracownicy agencji pokażą Ci również jak zdobywać materiał dowodowy na poniesioną szkodę.

Nie musisz się godzić na pierwszą z brzegu wysokość świadczenia

Nierzadko ma miejsce sytuacja w której kwoty odszkodowania są zaniżane. Już przy pierwszej próbie z odwołaniem, które składamy po decyzji, możemy uzyskać znacznie lepszą sumę. Skoro ubezpieczyciel bez problemu przystał na naszą propozycję dopłaty, to ile jeszcze ma w zanadrzu w odniesieniu do naszego przypadku? Gdy nie możesz pogodzić się z małym świadczeniem, zwróć się do prawnika, czy można otrzymać wyższą stawkę.