W niektórych przypadkach nie wiadomo, jak postąpić z użytkowaną działką pracowniczą. Jednak nie jest tak, że powinniśmy zwyczajnie zostawić ją odłogiem, ponieważ może powstać tu wiele interesujących rzeczy. W związku z tym warto wymienić trochę opcji – jak zagospodarować działkę .

Domki drewniane i altany – w co trzeba zainwestować?

Można naszą działkę urządzić według aktualnych potrzeb. Jeśli leżą w dalszej odległości od naszego domu, tym bardziej sprawdzą się na nich domki drewniane. Po postu przeniesiemy się udać się w piątek do niewielkiego\przytulnego domku i przestać zamartwiać się problemami szarej codzienności. Z tym, że sytuacja nie jest taka prosta, jak byśmy tego chcieli. Najprościej wznieść budynek o skali wymiarów nie większej niż 35 m2 – na działce pracowniczej nie powinno stać nic większego. Właśnie z tego powodu ze wszech miar ważne jest, by z rozmysłem zaprojektować taki domek. Za to gdy go zbudujemy, to będziemy mogli cieszyć się udanymi wieczorami z krewnymi lub przyjaciółmi. Najmocniej powinno się to docenić, gdy okaże się, że jest ona w pewnej odległości od Twojego domu. Możesz też wybudować tutaj mniejszą konstrukcję. Niewielka altana równie dobrze może nam służyć do tego, żeby posiedzieć przy grillu ze znajomymi, nie musząc przy tym inwestować dużej ilości pieniędzy w budowę. Z tym że wadą altanki jest to, że nie chroni ona skutecznie przed deszczem i wiatrem, dlatego podczas chłodniejszych momentów może pojawić się problem z tym, żeby nie zmoknąć albo zmarznąć.

Na to trzeba zwrócić uwagę

Gdybyśmy nie chcieli zdobyć pozwolenia na budowę, bez dwóch zdań powinniśmy pilnować wymiarów i nie wybudować ponad 35 m2. Ponadto szczyt dachu ma znaczenie, ponieważ wartość do 5m (dachy strome) i 4m (dachy płaskie) to granica, której nie powinno się przekroczyć. Czy to wystarczy, by urządzić domki drewniane mazowieckie ergonomicznie i zmieścić tam wszystko, co niezbędne? Kompletne wyposażenie może być niełatwe do natychmiastowego użycia. W urządzaniu domku mogą pomóc precyzyjne dokumenty architektoniczne – warto nabyć go zamiast decydować się na nieskoordynowane budownictwo.