Dla osób starszych oraz niedołężnych kąpiel nierzadko jest sporym wyzwaniem. Kłopotem jest wejście do brodzika czy wanny, a także wyjście z nich.  Idealna łazienka dla osoby z dysfunkcjami musi uwzględniać potrzeby i przyzwyczajenia użytkownika.

Co będzie odpowiedniejsze?

By przygotować przyjazną oraz wygodną łazienkę dla seniora, trzeba uwzględnić jego ograniczenia fizyczne oraz przyzwyczajenia. Najwłaściwszym wyjściem wydaje się prysznic otwarty, bez brodzika, jednak nie każdy nestor poradzi sobie z kąpielą stojąc.
Akcesoria takie jak barierki oraz siedzenie instalowane pod prysznicem efektywnie ograniczają zagrożenie wypadku. Za prysznicem przemawia niewielki koszt oraz prostota montażu. Jednak wygodę i bezpieczeństwo zapewni kabina prysznicowa o sporych rozmiarach. Mała kabina może okazać się bardzo niewygodna dla osoby z ograniczeniami ruchowymi. W poniektórych przypadkach wanna może okazać się korzystniejszym wyjściem. Trzeba jednakże mieć świadomość, iż dla wybranych osób wejście i wyjście z wanny może okazać się niemal niemożliwe.

Świetne rozwiązanie – wanna z drzwiczkami

Wielu seniorów nie wyobraża sobie życia bez wanny. Ze względu na przyzwyczajenie nie pozwalają ulokować w łazience prysznica. Ponadto, nie w każdym mieszkaniu mamy możliwość zrezygnowania z wanny na rzecz prysznica bez brodzika.
Obecnie sklepy prześcigają się w sprzedaży wielu usprawnień do wanien. Uchwyty i stopnie znakomicie sprawdzą się w łazience osoby starszej. Niezwykle komfortowa może okazać się wanna wpuszczona w podłogę. Nie każde mieszkanie jednakże pozwala na takie rozwiązanie.
Każdy nestor na pewno doceni rozwiązanie którym jest wanna z drzwiczkami. Posiada ona niski próg wejścia dzięki czemu osoby z ograniczeniami fizycznymi nie będą miały kłopotu z wejściem do wanny.
Wanna z drzwiczkami została opracowana z myślą o osobach niepełnosprawnych, by nie potrzebowały prosić kogokolwiek o pomoc przy kąpieli.
Wykonanie wanny jest precyzyjne i przemyślane. Drzwiczki nie otworzą się przypadkowo.  Taka wanna to rozwiązanie nadające się do każdej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *