Sklepy internetowe

Sklep internetowy jest prezentacją asortymentu jaki najczęściej znajduje się w sklepie stacjonarnym danego przedsiębiorstwa. Chociaż coraz częściej spotyka się sklepy internetowe, które nie posiadają swojego stacjonarnego odpowiednika. Dobrze wykonany sklep internetowy wpływa na pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa, co automatycznie przekłada się na rachunek ekonomiczny firmy. Na rynku dostępne są zarówno darmowe oprogramowania sklepów internetowych takie jak np. Prestashop, oraz dedykowane rozwiązania.

Tworzenie sklepów internetowych jest jedną ze specjalności naszej agencji. Realizowaliśmy projekty oparte na darmowym oprogramowaniu Prestashop jak i dedykowane rozwiązania przeznaczone dla bardziej wymagających sprzedawców.

Sklep internetowy Prestashop

Projektowanie sklepów internetowych w oparciu o darmowe oprogramowanie Prestashop opiera się na gotowych szablonach, które można modyfikować pod własne potrzeby. Proces tworzenia sklepu internetowego rozpoczynamy od stworzenia projektu graficznego na bazie gotowego szablonu według wymagań przedstawionych przez Państwa. Na tym etapie proponujemy również klientom, aby zgłaszali wszelkie uwagi oraz wątpliwości. Przekłada się to na sprawniejsze wykonanie projektu. Z doświadczenia wiemy, że dużo łatwiej nanieść poprawki podczas tworzenia niż po ukończeniu projektu. Kolejnym krokiem z naszej strony jest uruchomienie wersji testowej sklepu na serwerze deweloperskim, do którego dajemy klientowi dostęp, aby mógł testować poszczególne funkcjonalności oraz dodawać produkty. Po okresie testowania oraz uzupełniania asortymentu, przenosimy sklep na serwer produkcji oraz podpinamy pod odpowiednią domenę.

Dedykowany sklep internetowy

Sklep internetowy oparty na dedykowanym oprogramowaniu jest rozwiązaniem przeznaczonym dla wymagających sprzedawców, którzy w swoim systemie e-commerce poszukują niestandardowych funkcjonalności oraz integracji. Wdrożenie dedykowanego sklepu internetowego pozwala na wprowadzenie sprzedaży za pośrednictwem sieci Internet na wyższy poziom. Tworzenie dedykowanego sklepu internetowego daje możliwość wprowadzenia dowolnej szaty graficznej, która odróżni Państwa sklep od pozostałych znajdujących się w Internecie. Podobnie jak w przypadku sklepu internetowego opartego na oprogramowaniu Prestashop przygotowujemy wersję testową, którą klient testuje poprzez wprowadzanie produktów oraz sprawdzanie funkcjonalności.

Na koszt sklepu internetowego wpływa kilka czynników, takich jak: złożoność szaty graficznej, funkcjonalności, oraz integracje jakie mają znaleźć się w tym rozwiązaniu.