Zastanawiając się nad krojem typowego ubranka dla niemowląt, większości z nas w pierwszej chwili przyjdą na myśl tradycyjne śpioszki. Dlaczego? Ponieważ zwykle jest to pierwsza rzecz kupowana maluszkowi i trudno wyobrazić sobie bez nich codzienne funkcjonowanie. Śpioszki zapinane są zazwyczaj na napy, natomiast mogą też posiadać dodatkowe guziczki na ramionach. Są przede wszystkim odpowiednie do spania dla bobasa i całkiem wygodne podczas przewijania.

Czym są półśpiochy? To coś w rodzaju spodenek z dołączonymi stópkami. Jako dodatek do tego typu ubranka dla niemowląt nieuniknione będzie ubranie dziecka w dodatkowe warstwy. Wiele mam woli taki rodzaj ubioru dla swoich bobasów niż typowe spodnie i skarpetki. Komfortową alternatywę dla śpioszków stanowić mogą także pajacyki. Posiadają zawsze długi rękawek i zapina się je na napy bądź na zamek. To jeden z najlepszych wyborów, jakich można dokonać, przeglądając tradycyjne ubranka dla niemowląt, zarówno do spania, jak i na co dzień.

Kolejnym wartym uwagi ubrankiem dla maluszka jest tradycyjne body. Każdy rodzic zna jego zalety i systematycznie ubiera w nie swoje maleństwo. Porównywane jest często do koszulki z krótkim lub długim rękawkiem, z zapięciem w kroku. Dobrze mieć w wyprawce różne rodzaje body, ponieważ jest to rzecz wyróżniająca się wyjątkową funkcjonalnością na tle innych strojów. Dla większego niemowlaka można kupić także body zakładane przez główkę, jednakże dla maleńkich dzieci najlepsze jest body kopertowe.

Oprócz wspomnianych ubranek, musimy zadbać o ciepłe dodatki, które umożliwią nam wspólne spacery. Śpiwory, kurteczki, sweterki, bluzy, dresiki, co najmniej kilka koszulek z krótkim i długim rękawem, czapka, szalik i rękawiczki to coś, w co powinno się zainwestować już na samym początku.

Nie ma sposobu na skompletowanie jednej uniwersalnej wyprawki dla każdego maluszka, ale warto kierować się rozsądnymi wskazówkami. Zanim zdecydujesz się na zakup, dobrze do przemyśl i nigdy nie kieruj się wyłącznie poradami pomocnych znajomych. Skompletuj swój wyjątkowy zestaw ubranek, który z pewnością spełni Twoje indywidualne oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *