Ostatnio wielu nowych miłośników natury przestawia się na wczasy pod niebem, na kempingu. By dobrze wypocząć w ten sposób, trzeba złapać zajawkę. Aczkolwiek ci, polubili tego typu sposób na relaks, uważają, że okazał się dla nich czymś więcej. Dlatego sam przyjazd na pole kempingowe nie wystarcza! Urlop może okazać się bardziej interesujący, gdy zakupimy odpowiednie akcesoria do kampera. Co przyda się do kampera na dłuższy wyjazd?

Zastosuj wariant z klimatyzacją

Wiele sklepów w interncie oferuje sporo sprawdzonych na prawdę dobrych, kamperowych marek klimatyzatorów. Należy to zamontować w kamperze, jeśli nadal jej nie masz. Podławkowy czy dachowy – niezależnie od opcji nie obędzie się bez niego dobry kamper. Można przyjrzeć się im bliżej ze względu na różną charakterystykę. Klimatyzatory pod ławkę gwarantują większą stabilizację w jeździe, lecz uszczuplą przestrzeń mieszkalną. Natomiast dachowe dają więcej swobody, lecz warunkują zmianę stabilności w trasie.

Akcesoria do kampera przydadzą się też w kuchennej odsłonie

Nie jest tajemnicą, że bez jedzenia się nie obędzie, także podczas wyjazdu na kemping. Dlatego należy dokładniej przyjrzeć się akcesoriom kuchennym koniecznym podczas kempingu. Mogą nimi być bardzo przydatne organizery ze szkła, które ułatwiają przewóz szklanek, kieliszków czy kubków. Można jednocześnie zabrać kubki i talerze z odpornych surowców, ale jeżeli chcesz zabrać szklane akcesoria, takie opakowanie umożliwi odpowiednie ochronę każdego z kubków. Najlepszym rozwiązaniem pozostaje pojemnik wykonany z tworzywa sztucznego oraz specjalna taca. Dodatkowo posiadanie przenośnego wiaderka Fold Away również jest ciekawym rozwiązaniem. Wychodzi z tego wyjątkowo praktyczna oszczędność miejsca bez zmian w funkcjonalności.

Innymi godnymi uwagi akcesoriami do kuchni mogą być kompletne zestawy stołowe. Eleganckie i funkcjonalne komplety, polecane przez wielu klientów, są zrobione z melaminy – znakomicie działa na kempingach. W takim przypadku nie trzeba troszczyć się o zniszczenie kubków, a pojemnik posłuży jedynie do organizacji bagażu. Najczęściej jeden taki komplet zawiera Po cztery talerze płytkie, głębokie, deserowe oraz naczynia do napojów. Jeśli chcesz, otrzymasz także sprzęty do jedzenia pojedynczo. Miłośnicy grillowania powinni trochę bardziej wypróbować kuchenne akcesoria do kampera, np. grille gazowe przeznaczone do stosowania na kempingu. Możemy wybierać wśród egzemplarzy różnej wielkości – od małego urządzenia po grill z dużym rusztem. Dużym plusem w warunkach polowych jest brak dymienia i opcji czyszczenia rusztów i misy.